Gazobeton to nic innego jak beton komórkowy, który każdy, kto cokolwiek budował bardzo dobrze zna. Nadaje się do zastosowania wewnątrz jak i na zewnątrz budynku. W składzie gazobetonu znajdziemy trzy bardzo ważne składniki:
- wapno,
- piasek kwarcowy,
- wodę
Połączenie tych składników daje bardzo dobre efekty, dlatego później bloczki mają tak szerokie zastosowanie. Posiadają bardzo dobre właściwości, które na budowie są bardzo potrzebne.
Powstawanie gazobetonu komórkowego
Proces powstania jest jeden bez względu na to, kto robi gazobeton. Trzeba zawsze się trzymać ustalonych norm, bo wtedy będzie to oryginalny beton komórkowy, jakiego oczekują klienci. Do wspomnianego kwarcowego piasku czasami dodaje się popiół i wtedy beton zmienia swoją barwę na kolor szary.
Zalety gazobetonu w budownictwie
Beton jest bardzo lekki, dlatego bez większego wysiłku można go stosować do budowy. Niska cena zachęca do zamawiania na budowę takiego rodzaju materiału. Jeśli mamy zamiar budować ścianę działową to zamiast wykorzystywać do tego cegły wybieramy właśnie taki gazobeton, który jest o wiele łatwiejszy do budowania, a na tym wielu osobom bardzo zależy. Istotną zaletą gazobetonu jest po pierwsze dobra przepuszczalność pary, a po drugie dobra izolacja termiczna. Te dwie cechy w budownictwie są bardzo ważne, dlatego nie powinna nikogo dziwić popularność tego materiału. Jeśli zdecydujemy się na budowę ścian z gazobetonu to mamy jeszcze jedną bardzo ważną zaletę. Takie ściany są niepalne, co w domu czy mieszkaniu ma bardzo duże znaczenie. Im grubsze będą bloczki tym ta izolacja niepalna będzie większa, a zatem bezpieczeństwo będzie bardzo duże. Więcej o gazobetonie znajdziemy na https://klasterbudownictwa.pl/gazobeton-produkcja-wlasciwosci-i-zastosowanie/ . Dowiemy się jak jest produkowany i do czego może być jeszcze wykorzystywany. Warto bardzo dokładnie poznać ten materiał, który może być dla nas przydatny przy najbliższej budowie czy najbliższym remoncie.