Niektórych z nas przed założeniem domowego kwietnika powstrzymuje lęk przed tym, że nie będziemy potrafili odpowiednio zaopiekować się własnymi roślinami. Podlewanie, nawożenie, dbanie o odpowiednią wilgotność powietrza czy odpowiednie naświetlenie – nie dziwne, że nie każdy czuje się na siłach. Istnieje jednak świetne rozwiązanie dla takich osób. Tym rozwiązaniem jest zielistka!
Zielistka to roślina, która posiada bardzo wiele zalet. Przede wszystkim oczyszcza powietrze w pomieszczeniu, w którym żyje. Wygląda bardzo atrakcyjnie – ma biało-zielone liście, które potrafią mieć nawet 2 metry, dlatego też roślina ta świetnie prezentuje się, kiedy jest ustawiona na wyższych półkach czy regałach. Najważniejsze natomiast jest to, że zielistka jest bardzo nie wymagająca jeśli chodzi o pielęgnację, co czyni ją idealną propozycją dla tych, którzy są spragnieni elementów zieleni w swoim najbliższym otoczeniu, ale nie są do końca za pan brat z systematycznym podlewaniem.
Jak dbać o zielistkę
Mówiąc kolokwialnie – zielistka w zasadzie dba o siebie sama. Nie wymaga zbyt częstego podlewania, poradzi sobie nawet na mało żyznej glebie, nie musi stać w pełnym słońcu (zresztą umieszczenie zielistki w pełnym słońcu nie jest wskazane, jej liście wówczas blakną; najlepszą lokalizacją dla tej rośliny jest strona wschodnia). Zielistka potrafi znosić przeciągi, a nawet niewielkie przymrozki! W dodatku jest bardzo odporna na wszelkiego rodzaju choroby, które tak często niweczą nasze marzenia o pięknie rozwiniętych domowych roślinach. Jeśli potrzebujesz dowiedzieć się więcej o dbaniu o zielistkę, wejdź na: https://dekaremonty.pl/zielistka/
Warto jest jednak zielistkę nawozić. Robimy to od marca do października, mniej więcej co dwa tygodnie. Z wyborem nawozu nie powinniśmy mieć kłopotu, ponieważ chlorofytum (jak brzmi inna nazwa zielistki) z równie dobrym skutkiem przyjmie zarówno nawóz naturalny, jak i sztuczny.
To naprawdę świetne rozwiązanie dla tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją domową zabawę z zielenią. Zielistka łączy w sobie urodę i łatwość pielęgnacji, a do tego dba o to, by powietrze w naszym otoczeniu pozostało wolne od toksyn.